Każda sytuacja prawna jest wyjątkowa.  Należy pamiętać, że odpowiedzi zawarte poniżej mają charakter informacyjny - nie są one zamiennikami zindywidualizowanej konsultacji prawnej. Aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, zaplanuj swoją konsultację już dziś.

 

Czy warto korzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego?

To najczęstsze pytanie zadawane przez wiele osób,  które stają w obliczu podjęcia decyzji prawnej. Każdy z nas codziennie ma do czynienia z czynnościami prawnym. Obecnie prawie  każda rzecz podjęta w życiu prywatnym rodzi konsekwencje prawne, których często Nasi Klienci  nie są świadomi. W naszej pracy zawodowej spotkaliśmy wielu ludzi, dla których zwyczajne z ich punktu widzenia sytuacje takie jak kupno samochodu, zaciągnięcie pożyczki czy ślub przerodziły się w życiowe dramaty i wieloletnie spory procesowe. Nieznajomość przepisów prawa niejednokrotnie pogarszała sytuację.

W wyniku niskiej świadomości prawnej i braku kultury prawnej w społeczeństwie z pomocy  prawników korzystamy dopiero w obliczu narastającego problemu. Złudne przekonanie o samodzielnym rozwiązaniu problemu podtrzymuje powszechny dziś dostęp do aktów prawnych, wzorów pism procesowych czy porad umieszczanych na forach internetowych, które niejednokrotnie nie przynoszą pozytywnego efektu.  

 

Trzeba pamiętać, że dobra kancelaria prawna rozwiąże twoje problemy i rozwinie twoje skrzydła.

Zlecenie prowadzenia Twojej sprawy odpowiednio wcześnie zwiększa szansę na sukces. Prawnicy są Twoimi sprzymierzeńcami, którzy pomogą zadbać o Twoje dobro. Koszty usług prawniczych wzrastają wraz ze wzrostem skomplikowania sprawy, dlatego warto  udać się po poradę zanim problemy prawne narosną.

 

Czy udzielacie bezpłatne konsultacje prawne ?

Nie udzielamy bezpłatnych konsultacji. Koszt Porady prawnej zaczyna się od 150 zł. Aby uzyskać  dogłębną analizę sprawy, konieczna jest analiza pełnej dokumentacji i zaplanowanie strategii działania. Proces ten wymaga odpowiedniej ilości czasu, aby przedstawić Naszym Klientom rzetelnie przygotowaną oceną sytuacji.

Kancelaria Skorecki Jarzemska Adamowicz nie ogranicza się tylko do udzielenia lakonicznych informacji ani nie angażuje w niepotrzebne procesy. Przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji. Zawsze przedstawiamy koszty i korzyści związane z podjęciem działań prawnych. 

Jeśli chcesz nieodpłatnie dowiedzieć się o możliwości rozwiązania Twojego problemu prawnego – skontaktuj się z Nami za pośrednictwem kwestionariusza, którego wypełnienie powinno zająć od 10 do 15 minut. Przeanalizujemy Twoje pytanie i za pośrednictwem poczty elektronicznej poinformujemy, czy jest to dziedzina prawna oraz problem, w którym możemy Ci pomóc. 

Opcja ta nie obejmuje jednak wyjaśnienia prawnego sprawy, sugerowanych strategii postępowania lub porady prawnej.  Jeśli będziemy w stanie pomóc i podjąć się sprawy -  skontaktujemy się z Tobą aby wspólnie ustalić termin konsultacji aby omówić dalsze działania.

 

 

Jak umówić się na spotkanie ?

Prosimy o kontakt telefoniczny, wiadomość e-mail lub zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

 

Czy wasza kancelaria udziela porad prawnych przez telefon?

Z uwagi na konieczność zachowania najwyższej jakości usług nie udzielamy porad prawnych przez telefon. Zapraszamy na spotkanie w kancelarii. 

 

Czy wizytę należy umówić wcześniej?

Z uwagi na częste wyjazdy i liczne rozprawy wcześniejsza rezerwacja terminu pozwoli zagwarantować dogodny dla Państwa termin oraz rezerwację odpowiedniej ilości czasu.

 

Co należy przynieść na spotkanie z prawnikiem?

Na spotkaniu z prawnikiem należy przedstawić wszelkie posiadane dokumenty bezpośrednio związane z Państwa problemem prawnym.

 

Czy kancelaria wystawia faktury VAT?

Tak.

 

Jakie są formalności związane z powierzeniem sprawy do prowadzenia w sądzie ?

Dla powierzenia sprawy należy podpisać umowę zlecenie i pełnomocnictwo, zaś w przypadku sprawy karnej umowę zlecenie i upoważnienie do obrony.

KANCELARIA
ul. Długa 62/2
85-034 Bydgoszcz
(wejście również od ul. Pod Blankami 57)
Alicja Jarzemska +48 601 643 331
Maciej Adamowicz +48 608 267 029
Miroslaw Skorecki +48 502 345 200
Projekt i realizacja