Radca Prawny Mirosław Skorecki  - radca prawny z długoletnim stażem pracy. Ukończył aplikację prokuratorską i radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy. Ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych na kierunku Filozofii  i studia na Wydziale Prawa i Administracji  na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku prawo. Od  2000 roku prowadzi indywidualną kancelarię radcy prawnego.

Adwokat Alicja Jarzemska - absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Prawa i Administracji, na kierunku prawo. W 2016 r. ukończyła aplikację adwokacką w Izbie Bydgoskiej zdając egzamin zawodowy z bardzo dobrym wynikiem. W międzyczasie ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania w Służbie Zdrowia na Uniwersytecie Gdańskim oraz  podyplomowe studia z Sądownictwa i Administracji w Kościele na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie co pozwala jej na aktywny udział w procesach kościelnych o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Adwokat Alicja Jarzemska jest mediatorem  wpisanym na listę mediatorów przy  Centrum Mediacji przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy. Specjalizuje się w sprawach odszkodowawczych, rozwodowych oraz w reprezentacji podmiotów służby zdrowia - w szczególności lekarzy w sprawach ponoszenia ewentualnej odpowiedzialności za popełnione błędy medyczne. Od wielu lat wspiera działalność organizacji pozarządowych poprzez obsługę prawną. Jest również prezesem  Bydgoskiego Stowarzyszenia Pomocy Prawnej, a także czynnym działaczem Komisji Wizerunkowej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy. 

 

Adwokat Maciej Adamowicz - absolwent Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika  w Toruniu Wydziału Prawa i Administracji, na kierunku prawo.  W 2017 r.  ukończył podyplomowe studia na  Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie  na kierunku Sądownictwo i Administracja w kościele, dzięki czemu może brać aktywny udział w procesach kościelnych o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Adwokat Maciej Adamowicz jest prezesem Centrum Mediacji przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy. Specjalizuje się w sprawach karnych. Od 2015 r. adwokat Maciej Adamowicz jest wiceprezesem Bydgoskiego Stowarzyszenia Pomocy Prawnej, które świadczy nieodpłatną pomoc prawną na terenie powiatu bydgoskiego. Adwokat Maciej Adamowicz jest czynnym członkiem Komisji Wizerunkowej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy. Bierze również aktywny udział w inicjatywach organizowanych dla mieszkańców Bydgoszczy przez samorząd adwokacki.

 

 

Radca Prawny Paweł Domański

Radca prawny (BD-1460), absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku prawo. W 2017 r. ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy zdając egzamin zawodowy z bardzo dobrym wynikiem. Zawodowo zajmuje się w szczególności prawem pracy i prawem ubezpieczeń społecznych. Specjalista w zakresie odwołań od decyzji organów rentowych, organów administracji publicznej w zakresie zabezpieczenia społecznego i spraw pracowniczych. Posiadający doświadczenie procesowe związane z reprezentowaniem klientów przed sądami wszystkich instancji. Z powodzeniem prowadzi także sprawy z dziedziny prawa cywilnego (w szczególności spadkowe i związane z uregulowaniem własności nieruchomości). Zajmuje się również obsługą podmiotów gospodarczych (pozarolnicze działalności gospodarcze, spółki handlowe, stowarzyszenia, fundacje czy spółdzielnie) wraz z reprezentowaniem tych podmiotów przed sądami powszechnymi i administracyjnymi wszystkich instancji.Wpisany na listę mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

 

 

Co nas wyróżnia

Kancelaria Skorecki Jarzemska Adamowicz to zespół adwokatów i radców prawnych posiadających doświadczenie zarówno w obsłudze klientów indywidualnych, jak i przedstawicieli sektora gospodarczego. Zróżnicowane specjalizacje pozwalają zapewnić Naszym Klientom pełne wsparcie. Nabyte doświadczenie pozwala nam zrozumieć Wasze potrzeby i  świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Stale zwiększamy naszą wiedzę i kompetencje aby nieustannie podnosić jakość obsługi Naszych Klientów.

Nowoczesne i skuteczne rozwiązania

Kancelaria Skorecki Jarzemska Adamowicz wychodzi naprzeciw nowym technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom. Wykorzystujemy technologię jako narzędzie, aby skuteczniej wspierać Naszych Klientów.

Oto tylko kilka z naszych innowacji:

Czytelny,  aktualizowany terminarz

Klienci kancelarii najczęściej próbują skontaktować się z prawnikiem kiedy znajdują się w trudnej i stresującej sytuacji. Niestety tradycyjny model kontaktu oparty wysłaniu wiadomości e-mail lub wykonywaniu połączeń telefonicznych nie przynosi zamierzonych efektów. Wychodząc naprzeciw potrzebom Naszych Klientów poszukujących niejednokrotnie natychmiastowej pomocy, oferujemy możliwość planowania spotkań online. Teraz, Nasi Klienci mogą zaplanować spotkanie z prawnikiem za pośrednictwem aktualizowanego kalendarza.

Stały i bezpieczny dostęp do informacji

Bieżące informowanie Klienta na temat statusu ich spraw oraz możliwości przeglądania dokumentów z nią powiązanych, które przybyły do ​​Kancelarii Skorecki Jarzemska Adamowicz jest naszym priorytetem. W celu uniknięcia opóźnień w uzyskiwaniu informacji i odpowiedzi spowodowanych tymczasową nieobecnością prawnika wykorzystujemy bezpieczny system przechowywania danych w chmurze, gdzie nasi klienci mogą bezpiecznie zapoznać się ze swoimi sprawami. Klienci mogą przeglądać swoje dokumenty - zawsze i wszędzie.

Elektroniczne opcje płatności.

Wychodząc naprzeciw Naszym Klientom oferujemy szereg form płatności – od tradycyjnej płatności gotówkowej poprzez płatności online za pomocą karty debetowej, kredytowej lub e-przelewów. Nasi Klienci mogą również otrzymać faktury za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Przejrzyste zasady rozliczenia

Zbyt często osoby rozpoczynające proces sądowy nie są w pełni świadome kosztów jakie niesie za sobą spór sądowy. Niejednokrotnie osoby te przeceniają szanse osiągnięcia korzystnego dla nich rezultatu oraz nie wiedzą jak ocenić pracę adwokata czy radcy prawnego. W wyniku tego dochodzi do nieporozumień i niezadowolenia – dokładamy jednak wszelkich starań aby Nasi klienci nie doświadczyli tych sytuacji.

Dlatego odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące finansów, zanim zaczniemy kogoś reprezentować.

Rzetelna ocena ryzyka

Każda czynność prawna, jak sporządzenie umowy, czy założenie sprawy w sądzie, wiąże się z pewnym elementem ryzyka. Kierując się zasadami etyki adwokackiej informujemy Naszych Klientów i upewniamy się, iż rozumieją wszystkie korzyści oraz ryzyko związane podejmowanymi działaniami.

Po kancelarii Skorecki Jarzemska Adamowicz możesz spodziewać się uczciwej, prostej oceny:

  • meritum twojej sprawy;

  • słabych punktów i przeszkód mogących pojawić się w sprawie;

  • rzetelnej i uczciwej oceny ryzyka;

  • korzyści jakie osiągniesz z wygrania sprawy;

  • kosztów procesu.

KANCELARIA
ul. Długa 62/2
85-034 Bydgoszcz
(wejście również od ul. Pod Blankami 57)
Alicja Jarzemska +48 601 643 331
Maciej Adamowicz +48 608 267 029
Miroslaw Skorecki +48 502 345 200
Projekt i realizacja